Bakalit Parça Üretimi

  • Bakalit Parça Üretimi
  • Bakalit Parça Üretimi
  • Bakalit Parça Üretimi

BAKALİT PARÇA ÜRETİMİ

Bakalit Leo Hendrik BAEKELAND (1863-1944) adlı Belçikalı kimyacı tarafından 1907 yılında bulunmuştur. Sıvı halde olan fenol ve formaldehit hammaddelerin reaktörlerde ısı verilerek katalizör ilave edilip reaksiyona sokulması sonucu jel haline dönüştürülüp soğutularak katı hale getirilmesi ve bu malzemelerinin kırılarak bakalitin ana hammaddesi olan yapay reçine elde edilmesi sağlanır.

Daha sonra dolgu malzemeleri, pişirici, boya ve ek yardımcı malzemeler ile birlikte yapılan formülasyonla extruderden geçirilip kırılması ve granül haline getirilmesi sonucu oluşan termoset bir üründür. Bakalit hammaddesi pres veya enjeksiyon makineleri vasıtasıyla kalıp yardımıyla ısı verilerek hamurlaştırılarak kalıplanması ve soğuduktan sonrada işlevini tamamlaması sonucu istenilen malzeme meydana gelmektedir.

Isıya dayanımı çok iyi olan Bakalit başta mutfak sektörü, otomotiv, makine ve elektrik sektöründe kullanılır. Avrupa standartlarına uygun bir şekilde üretilen Bakalit hammaddesi hiçbir şekilde kanserojen bir malzeme ihtiva etmez.

 

Karakoyunlu Group ürettiği ürünlerde uygun fiyat ve sürdürülebilir kaliteyi kendisine prensip edinmiş ve konusunda uzmanlaşarak standart ve orijinal üretimin yanı sıra özel siparişleri de üretim planlamasına almıştır.

 

Üretimini Yaptığımız Başlıca Bakalit Parça ve Aksesuarlar;

 

•           Otomotiv Yan Sanayi Parçaları

                                                 

 

 

•           Beyaz Eşya Aksesuarları

          

       

 

 

•           Pişirme Grubu Aksesuarları